Den otevřených dveří v Kafárně představil naši novou sociální službu

14.12.2018

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 jste mohli společně s námi, obecně prospěšnou společností Spirála, oslavit historicky první den otevřených dveří nově vzniklé sociální služby. Sociálně terapeutická dílna Kafárna je otevřená a připravena pomoci s upevněním pracovních návyků lidem s duševním onemocněním.
U příležitosti tohoto slavnostního dne se mohli návštěvníci podobně zaměřených organizací, studenti a samozřejmě lidé z řad široké veřejnosti příjemně zahřát a občerstvit se v kávou provoněné a vánočně laděné útulné kavárně.

Připraveny byly workshopy zdobení perníčků, tvorba vánočních dekorativních věnců z přírodního materiálu, nebo výroba dekorativních knoflíčků. Hosté si mohli rovněž zakoupit některé šité výrobky vyrobené našimi zaměstnanci OZP. Svoje místo si našly a značný zájem vzbudily i výrobky z kampaně #splnitsisvujsen, které si můžete zakoupit zde v našem e-shopu.


Během celého dne byly předávány informace o poskytované sociální službě. Společně se studenty Střední školy prof. Zdeňka Matějčka z Ostravy - Poruby, jsme taktéž vedli živou besedu a snažili se společně bořit mýty o duševním onemocnění.
Dle úsměvů na tvářích a dobré nálady našich hostů to byl den, ve kterém si každý našel to své.


Jsme přesvědčeni, že se ze dne otevřených dveří stane událost s tradicí a už nyní spřádáme plány na další ročník. Děkujeme Vám za hojnou účast a přejeme krásné Vánoce. 🎄

Vaše Spirála o.p.s.

Fotogalerie