Jak jsme se poprali se zimou?

05.04.2023

Zima je vždy dlouhá a ta ve Spirále byla i náročná. Museli jsme se poprat se spoustou změn a s různými situacemi, které nás někdy trochu zaskočily. Ale zároveň jsme zažívali i fajn momenty. Pojďte se tedy sami mrknout, co se u nás dělo!

Odchody zaměstnanců a vítání nováčků


Již koncem roku jsme věděli, že nás s příchodem roku 2023 opustí pár našich kolegů a tedy ještě před Vánocemi jsme vyhlašovali výběrové řízení.

Rozloučili jsme se s naší projektovou a finanční manažerkou Barbarou a místo ní jsme v týmu přivítali Andreu, která se hned zkraje roku vrhla do vyúčtovávání a ještě během zkušební doby absolvovala 2 finanční kontroly, které dopadly na výbornou.


Andrea Martínková – finanční a projektová manažerka 

andrea.martinkova@spirala-ops.cz

V našem týmu vedení nás čekaly ještě dvě změny. Mateřským povinnostem se rozhodla naplno věnovat vedoucí zaměstnávání Jiřina a místo ní nastoupila na tuto pozici naše dlouholetá kolegyně Silva, která doposud dělala pracovního asistenta v šicí dílně.


Silvie Tomášová – vedoucí zaměstnávání

silvie.tomasova@spirala-ops.cz


A poslední, tentokrát jen příjemná změna v managementu Spirály se týká návratu Darji, spoluzakladatelky Spirály a bývalé ředitelky, která se po rodičovské dovolené vrhá zpět do práce a to na pozici HR koordinátora. Bude se tedy věnovat péči o zaměstnance.


Darja Koťátková – HR koordinátorka/zástupkyně ředitelky

darja.kotatkova@spirala-ops.cz 

Kromě vedení organizace se nám to točí i na jiných pracovních pozicích, hlavně v oblasti zaměstnávání, ale také v týmu sociální rehabilitace, kde nám kolegyně odchází za mateřskými radostmi.

Spolkni prášek!

A jak už to tak bývá, kromě personálních změn jsme se museli pořádně poprat i s tím, že nám spousta kolegů odcházela na nemocenské. Kdo nebyl sám nemocný, tak pro změnu pečoval o nemocné děti. Všechny týmy jsme měli téměř neustále oslabené a pracovali tak naplno s poloviční kapacitou. Přesto jsme toho zvládli opravdu hodně!

V sociální rehabilitaci se naši kolegové kromě péče o klienty věnují i sebevzdělávání, rozvoji multidisciplinárního týmu a těší se na pokračování projektu Blázníš? No a!, díky kterému můžeme dělat besedy o duševním zdraví na základních a středních školách.

Sociálně terapeutické dílny jedou na stejné vlně jako tým sociální rehabilitace a momentálně máme naplněnou kapacitu služby. Kromě klientů se kolegyně také věnují sebevzdělávání a projektu Blázníš? No a!

Spousta cateringových zakázek a dobrot, v šicí dílně chňapky, věci pro miminka a na Velikonoce různé velikonoční dekorace a tým ze zeleně se staral o údržbu našich pracovišť. Teď s příchodem jara už se zase vrhá na práci v terénu.

Tabulkový čardáš i týmové akce

Na začátku roku nás jako vždy čekalo vyúčtování projektů a podávání závěrečných zpráv. Což je hromada papírů, razítkování, tisku a podpisů. Kromě toho jsme měli 2 finanční kontroly, na které jsme museli připravit všechny podklady, což jsou další hromady papírů. Ale naštěstí jsme to všechno úspěšně zvládli. 

V březnu jsme měli celoorganizační poradu, na které jsme si shrnuli rok 2022 a řekli si, co nás čeká v roce 2023. Dále jsme si ještě udělali fotoden, kde jsme se opět sešli všichni u nás na pracovišti a fotili jsme portréty a skupiny zaměstnanců. Po těchto dvou společných akcích nás sice zase spousta odpadla (ach ty viry!), ale společně jsme si to užili 🙂Vyšperkovali jsme naše nové auto pro sociální rehabilitaci a zařídili jsme nový kabátek i na naše cateringové auto. Koukněte se sami, jak to našim autům v novém sluší.

No a v celém tom zimním shonu si ještě paní ředitelka stihla odskočit do rádia a popovídat si s paní moderátorkou o Spirále a duševním onemocnění. Celý rozhovor najdete na stránkách Rádia Proglas.

Těšíme se z jara!

Teď už je konečně jaro a věříme, že s příchodem tepla a sluníčka budeme mít víc sluníčka i ve Spirále a všechny peripetie se nám po náročné zimě vyhnou obloukem.

Abychom vás taky pořádně nalákali, nakoukněte sami do našeho e-shopu a přivítejte jaro spolu s našimi veselými dekoracemi, kterými uděláte radost sobě i druhým.

A ještě vám chceme prozradit, že pracujeme na spoustě parádních projektech. Věříme, že první z nich, na kterém usilovně makáme, vám už brzy představíme v celé své kráse. Díky tomuto projektu poznáte naši organizaci ještě o chlup více a z jiného úhlu. Dokonce v něm odhalíme i nějaké Spirálácké pikantnosti 🤫 Těšíte se? Protože my ano!

#sodvahou #vdusineziskovky 

A pokud nechcete, ať vám uniknou novinky ze Spirály, odebírejte náš newsletter.

Chci odebírat newsletter!

Chceme vám za celou Spirálu popřát krásné Velikonoce. A užívejte si probouzení přírody ze zimního spánku plnými doušky.