Nové Bistro sociálně terapeutických dílen

23.04.2022


Provozovat tréninkové bistro pro nás nebyl žádný nový nápad. Už v dřívějších letech měla Spirála svou Kafárnu, která sídlila v historické části Poruby, ve známém Porubském Oblouku. V červnu 2020 jsme naši sociální službu přestěhovali do nových prostor v Ostravě-Zábřehu. Stáli jsme opět na začátku - zabydlovali se, zvelebovali, promýšleli, jaké činnosti budeme našim klientům v sociálně terapeutické dílně nabízet. A chtěli jsme vytvořit podobné místo, kde bychom mohli společně s klienty i hosty čerpat pohodu, radost a klid. Místo, kde by se opět otevřel prostor pro nová setkávání, nové začátky a kde by se začali psát nové příběhy našich klientů.


Bistro máme otevřeno každé úterý a čtvrtek dopoledne 10-12h a odpoledne 13-15h. S klienty připravujeme drobné pohoštění (chlebíčky, dortíčky ..) a posedět si hosté mohou také u dobré kávy. Pokud byste však chtěli zavítat ve větší skupině, je lepší dopředu zavolat. Příznivce a fanoušky Spirály rádi uvítáme, jinak je provoz pro veřejnost uzavřený a bistro slouží zejména pro obyvatele a návštěvníky domu, ve kterém sídlíme a jako tréninkové místo pro klienty sociální služby. A záměr, ten zůstává. Chceme zaměstnat ruce, osvobodit mysl, tvořit, růst, měnit smutek v radost a beznaděj v naději.


Naše Bistro dýchá pohodovou atmosférou a nyní je krášlí mystické olejové malby Hedviky Nádraské. Sama říká o svých malbách toto:

"Vystavované malby pocházejí z mého fantasy světa, o kterém jsem napsala příběh. Zatím je uložen v šuplíku. Pokud tomu dá osud, doufám, že příběh spatří světlo světa taky jako kniha. Pak teprve bude příběh obrazů jasný všem. Takto je vidíte, ale neznáte jejich cestu. Ale to nevadí, pohladí na duši i tak. Ve svém volném čase se věnuji převážně malbě, psaní, ale i fotografii a soše. Mám vystudované umělecké školy a není divu, že i nadále jdu směrem ke tvořivosti a k jejímu rozvoji. Život mi tak přináší mnohé dary a pocit naplnění, že mám zde nějaký úkol. A to, předat něco z mého krystalového světa a také něco ze svých pocitů skrze svou tvorbu. Mým životním smyslem je prožívat život hluboko a objevovat jeho tajemná zákoutí. Svět umění je pro mě světem objevování a to mám ze všeho nejradši."


aureilefox.webnode.cz


S láskou tým Sociálně terapeutické dílny a Hedvika Nádraská