Přijďte zažít Ostravu jinak!

10.09.2019

Přijďte se pobavit a sblížit se svými sousedy. Největší oslava sousedského života "Zažít Ostravu jinak" se uskuteční již posedmé - v sobotu 14. 9. 2019 od 14 hodin. Na oživení veřejného prostoru se podílejí desítky místních organizací, spolků, sdružení a jednotlivců ze všech ostravských čtvrtí. Hlavním organizátorem porubské části je Komunitní centrum MAKOVICE, letos ve spolupráci se Spirálou o.p.s.

V Porubě U Oblouku tak po roce opět propukne pestrobarevný pouliční jarmark, který budete spolupořádat i vy - akční obyvatelé a sousedé - už jen vaší účastí.

Jaké si to společně uděláme, takové to budeme mít... My, Spiráláci, si na sousedské slavnosti připravíme venkovní stánek s grilovanými pochoutkami a různými sladkými dobrotami.

Spolek MAKOVICE podporuje aktivní zapojení obyvatel do veřejného života, vzájemné sbližování celých generací a rozvíjí neformální dobrovolnictví. Posiluje vztah obyvatel k místu, ve kterém žijí, a také směřuje k zvyšování kvality života v Ostravě. Více o aktivitách MAKOVICE naleznete ZDE.

Celá akce se koná v rámci Evropského týdne mobility a Světového dne bez aut, což znamená, že ulice budou patřit jen a jen lidem.

Bohatý doprovodný program bude zahrnovat taneční i hudební vystoupení, workshopy, soutěže a mnoho dalšího.

Posláním Spirály o.p.s. je zvýšení uplatnitelnosti lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zmírnění stigmatizace duševního onemocnění. V budově Oblouku sídlí spirálácká Kafárna - tréninková kavárna, kde se v rámci sociálně-terapeutických dílen připravují lidé s duševním onemocněním na nároky spojené s jejich budoucím zaměstnáním. Někteří z nich v Kafárně našli jejich stálé pracoviště.

Těšíme se na viděnou!