V domě energetiky se podávala anglická snídaně

18.06.2017

V úterý 13. června v ostravském Domě energetiky servírovala obecně prospěšná společnost Spirála pravou anglickou snídani: opékané klobásky, slaninu, vejce, fazole, grilované žampiony a pečivo. Zakoupením chutné snídaně podpořili zaměstnanci Skupiny ČEZ sociální podnik, který pomáhá duševně nemocným v jejich opětovném začlenění do společnosti.

Energetici si koupili snídaně a svačiny od společnosti Spirála v rámci akce "Plníme přání snídaní". Podpořili tak činnost této organizace, která pomáhá lidem se zkušeností s duševním onemocněním. "Spirála vytvořila sociálním projekt NášUP, který nabízí cateringové služby a údržbu zeleně a prostřednictvím těchto činností integruje lidí s duševním onemocněním do pracovního prostředí a zároveň jim tak pomáhá znovu nalézt své místo v životě. V Ostravě - Porubě provozujeme také tréninkovou Kafárnu, kde se naši klienti učí znovu zvládat každodenní činnosti a získávají tak odvahu a samostatnost. Práce jim dodává sebevědomí a hlavně pocit, že jsou užiteční a potřební," řekla Darja Šlahorová, ředitelka Spirály.

"Plníme přání, myslíme na druhé" je charitativním projektem Skupiny ČEZ, jejích zaměstnanců a Nadace ČEZ. Oblast podpory vybírají zaměstnanci Skupiny ČEZ, sami také doporučují organizace a jednotlivce, ke kterým by měla pomoc směřovat. Prodejem domácích závinů, muffinů, koláčků, sušenek a anglické snídaně utržil sociální podnik Spirála cca 10 400 Kč.