Aktuální letní dění v Sociálně terapeutických dílnách

15.07.2020

Milí spolupracovníci, naši uživatelé, přátelé, oznamujeme, že naše SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY od 1.7.2020 sídlí na nové adrese Čujkovova 30, Ostrava - Zábřeh. Přiblížili jsme se tak k ostatním pracovištím Spirály Ostrava a věříme, že to prospěje našim možnostem spolupráce.

Na konci června jsme se rozloučili s Kafárnou. Loučení proběhlo se vší parádou a elegancí a po skončení rozlučky , kde nechyběly příjemné sentimentální vzpomínky, dobrá nálada i lahodný hrnek kávy, jsme se vydali vstříc lepším zítřkům a novým možnostem, které nám změna místa nabízí. 

Vedoucí sociálně terapeutických dílen Helena Křemenová popisuje, v čem spatřuje hlavní změny:

"Jsme nově v prostorách, kde sídlí také oblast zaměstnávání - catering, úklidy, šicí dílna. Těšíme se na novou spolupráci a vnímáme, že našim uživatelům sociální služby budeme moci nabídnout ještě širší možnosti v nácvicích pracovních dovedností. Ve spolupráci s cateringem či šicí dílnou se budeme moci podílet na drobných zakázkách a uživatelé budou mít příležitost setkávat se se zaměstnanci, mnohdy lidmi se zdravotním postižením, kteří si sociální službou sami prošli."

Posláním sociálně terapeutických dílen tak nadále zůstává dlouhodobá a pravidelná podpora lidí s duševním onemocněním, kteří se vlivem své nemoci ocitli v nepříznivé sociální situaci, kterou nedokážou vlastními silami řešit a v důsledku toho jsou znevýhodněni na otevřeném nebo chráněném trhu práce.

STD už jedou v plné síle a naše pozitivně naladěné spiralácké kolegyně, Helena, Radka a Marťa, se na Vás těší v nových prostorech a jsou připraveny pomáhat a rozdávat radost s kouskem dobra navíc, jako doposud.  

Helena Křemenová

vedoucí služby sociálně terapeutické dílny/sociální pracovnice

helena.kremenova@spirala-ops.cz / 731 079 204

Radka Lamková

 sociální pracovnice

radka.lamkova@spirala-ops.cz / 731 079 204

Martina Kroupová

sociální pracovnice / metodik standardů kvality

martina.kroupova@spirala-ops.cz / 608 861 149