Advent plný Křídlení 2019 aneb Lítejte v tom s námi!

22.11.2019

Čtrnáctý ročník festivalu dobročinnosti Advent plný Křídlení se letos uskuteční ve čtvrtek 28. 11. 2019 v Multifunkční hale Gong (bývalý plynojem) v Dolní oblasti Vítkovic. Spirála je jednou z 50-ti neziskovek, která se zde představí.

Advent plný Křídlení 2019 je jedinečný svou kouzelnou a laskavou atmosférou plnou pochopení, naděje, empatie a radosti. 50 neziskovek se bude před první adventní nedělí na festivalu prezentovat prodejem dárků, kreativními workshopy v zážitkové zóně a nebo třeba i uměleckým vystoupením. Festival dobročinnosti doprovodí rozsvícení prvního vánočního stromu v Ostravě. Setkají se zde nejen zástupci místních neziskovek, ale i jejich klienti, příznivci a dobré duše z řad široké veřejnosti. Očekávaná návštěvnost letos čítá 3000 lidí.

Spirála se ráda účastní Adventu plného Křídlení, protože efektivně spojuje světy neziskového a ziskového sektoru. Akce je inspirující, tvořivou záležitostí a stejně tak příležitostí k přátelským setkáním klientů, pečujících osob, příznivců, známých osobností s partnerskými společensky všímavými organizacemi. Nezanedbatelným přínosem jsou zprostředkované dary a finanční benefity pro neziskové organizace. Spirála se na "Křídlení" bude prezentovat informačním stánkem, kde Vám rádi představíme, jak podporujeme lidi s duševním onemocněním a možnosti zaměstnávání zdravotně postižených osob. Nabídneme Vám ručně šité výrobky z naší šicí dílny a skvělé občerstvení.

Advent plný Křídlení Vám přináší letos skvělou příležitost, jak můžete podpořit činnost Spirály. Známá ostravská umělkyně Šárka Mikesková věnovala její výtvarné dílo "Malý Buddha, Velká hlava" z přátelství k lidem ve Spirále, jelikož je jí blízké naše poslání: zvyšovat uplatnitelnost lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zmírňovat stigmatizaci duševního onemocnění. "Děkujeme Šárce za dar a za příležitost dát jej do dražby pořádané Nadačním fondem Křídlení. Výtěžek poputuje na podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením", říká Eva Krestová zástupkyně ředitelky Spirály o.p.s. Online dražba probíhá již nyní ZDE.

"Otiskla jsem si svůj obličej. Mým původním záměrem bylo dosažení dojmu líbající se dvojice - tedy můj pravý a levý profil. To se nestalo. Stejně už to mnohem lépe zpracoval Joel Peter Witkin... Buddha se prostě zjevil. Takže to tak mělo být.", popisuje historii vzniku obrazu Šárka Mikesková. Obraz vznikl technikou otisku tuší a má velikost 33 x 45 cm. Dražba probíhá online od 1. 11. do 28. 11. 2019.

Srdečnost, laskavost a všímavost jsou prožitky, které obohacují v adventním čase bez rozdílů nás všechny. A na Adventu plném Křídlení je můžeme sdílet všichni společně.