Amnesty International pravidelně v Kafárně

02.08.2019

Ostravská skupina Amnesty International, organizace bránící lidská práva a svobodu doma i ve světě, získala zázemí pro konání akcí pro veřejnost v naší Kafárně u Oblouku. Máme radost, že Vás můžeme pozvat na první Lidskoprávní kvíz s Amnesty International, který se bude konat 28.8.2019 od 17 hodin v Kafárně U Oblouku, U Oblouku 501/10, Ostrava - Poruba.

Přijďte posedět do naší útulné kavárny a přitom si vyzkoušet, co všechno víte o lidských právech. Budeme se zamýšlet nad závažnými tématy, diskutovat a možná najdeme mezi problémy nečekané souvislosti. V kvízu Vás čekají zajímavé otázky z různých oblastí lidskoprávní tématiky - a pokud se Vám bude dařit, můžete vyhrát i drobné ceny.

Tato akce by měla být příslibem trvalé spolupráce mezi Spirálou a Amnesty International, jelikož naše organizace spojují podobné hodnoty. Průsečík jsme nalezli i v osobě našeho milého spiráláckého kolegy Petra Richtára, pracovního asistenta v Kafárně. Petr je doslova renesanční člověk a na dobrovolnické bázi se rozhodl pomáhat v Amnesty International, kde nyní přebírá vedení ostravské skupiny. Nedílnou a důležitou součástí Amnesty International je právě práce místních skupin, kterých je v České republice hned několik. Tvoří je dobrovolníci jako Petr, kteří svou aktivitou podporují lidská práva a jejich dodržování.

Amnesty International ČR byla založena v roce 1991. Okamžitě se zapojila do mezinárodních aktivit a postupně začala rozvíjet i svou práci doma. Dnes její zaměstnanci spolu s dobrovolníky a aktivisty vzdělávají v problematice lidských práv na základních a středních školách, monitorují stav lidských práv, poskytují podporu žadatelům o azyl, propagují ochranu žen, usilují o odstranění diskriminace, o systémové změny v zákonech i praxi.

Amnesty International se dlouhodobě snaží nejen vynášet případy bezpráví na světlo, ale také mobilizovat veřejnost a zapojit do ochrany lidských práv i úřady.

Více informací o činnosti a zaměření Amnesty International, která reaguje na porušování lidských práv kdekoliv na světě, naleznete na jejich webu.