"Cyklosvětlušky" jely letos pro duševně nemocné

15.09.2018

Charitativní magická večerní jízda na kolech Cyklosvětluška aneb Světýlka naděje, která se letos uskutečnila 8. září, patří již k tradičním a veřejností oblíbeným akcím pořádaných DK Akord. Bohatý program závodu zahrnoval mimo jiné účast jezdců z Klubu českých velocipedistů na retro kolech a vystoupení roztleskávaček z Cheerleaders HC Vítkovice Ridera. Zlatým hřebem večera byla dechberoucí ohňová show v podání skupiny Postrpoi.

Trasa závodu vedla i letos přes Bělský les a celková účast čítala přes 100 závodníků - cyklosvětlušek.

Skvělá zábava a atmosféra byla odměnou pro všechny účastníky, ještě více se pak radoval vylosovaný vítěz jízdního kola. Odměněny byly i děti za výzdobu jejich kol, na které si daly opravdu záležet.

Akcí jsme symbolicky přispěli k celostátní destigmatizační kampani Týdny pro duševní zdraví. Spirála na akci zajistila drobné občerstvení a prezentovala výrobky z šicí dílny. Výtěžek akce z registračních poplatků závodníků činil letos rekordních 13.000,-Kč, skupina Postrpoi věnovala z jejich vlastního honoráře 5000,-Kč a na úžasných 20.000,-Kč dorovnal celkovou sumu ředitel klubu HC Vítkovice Ridera Petr Handl. Částka byla věnována Spirále na podporu našich aktivit a pomůže nám financovat nákup nového vozidla.

Za tuto podporu srdečně děkujeme!