Dnes 19. 3. je Světový den sociální práce

24.03.2019

Sociální práce má v Česku více než stoletou tradici. Světový den sociální práce byl poprvé vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně se slaví vždy třetí úterý v měsíci březnu. Letos připadá na 19. března 2019. Tento den upozorňuje na smysl sociální práce jako profese a na její celospolečenský význam.

U příležitosti tohoto významného dne jsme se zeptali našich kolegyň, jaký má pro ně význam pracovat v sociální oblasti. "Sociální práce pro mě znamená pracovat v kolektivu lidí, kteří mají zájem o druhé, poznávat lidi s různými příběhy a zprostředkovaně získávat nové zkušenosti a zážitky, díky kterým se můžu dále rozvíjet a pomáhat lidem, kteří to potřebují.", říká Hanka Bulavová, sociální pracovnice. Její kolegyně, Iva Staňková, se s námi podělila o její pohled na věc: "Sociální práce pro mě znamená nekončící cestu učení a poznávání sebe sama skrz příběhy lidí, kterým pomáháme, a kteří naši pomoc potřebují." Je tedy více než zřejmé, že návštěva sociální služby je oboustranně obohacujícím zážitkem. 

U nás ve Spirále se snažíme zvýšit uplatnitelnost lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zbavit je různých nálepek. Uživateli naší ambulantní sociální služby Sociální rehabilitace jsou běžní lidé, kterým jejich duševní problémy v každodenním životě kladou překážky - ať už v socializaci, komunikaci, práci nebo sebeobslužnosti. Právě tyto skupiny osob si mohou přijít o svých problémech popovídat s našimi usměvavými kolegyněmi ze sociální služby na Volgogradskou ulici v Ostravě - Zábřehu. Pomůžeme Vám nalézt řešení ve zdánlivě bezvýchodných životních situacích.

Pokud máte jakékoliv trápení na duši a stydíte se jít například k psychologovi, zkuste třeba zrovna dnešní Světový den sociální práce využít k prvnímu kroku směrem k slunci ve Vaší duši.

Kontaktujte, prosím, naše kolegyně. Těší se na Vás!

Spirála o.p.s. Sociální rehabilitace

Volgogradská 2424/74, 700 30 Ostrava - Zábřeh

hana.bulavova@spirala-ops.cz, telefon: 731 781 757