Setkání u Oblouku 2018 pro duševní zdraví

09.10.2018

Obecně prospěšná společnost Spirála, která podporuje lidi s duševním onemocněním, pořádá pro Ostravany i letos pohodové Setkání u Oblouku v tréninkové kavárně Kafárna. Akce proběhne ve středu 10.10. 2018 od 16 hodin v Porubě U Oblouku 501/10. Setkání u Oblouku je součástí celorepublikové kampaně "Týdny pro duševní zdraví", která si klade za cíl pomáhat čelit stereotypům o duševním zdraví a nemoci.

A co všechno letošní "Setkání u Oblouku" přinese? "Pro návštěvníky je připraven zábavný kulturně - společenský program, který zahrnuje tvořivé workshopy, hudební vystoupení kapely Evamore a vernisáž "Setkání s bolestí duše" od autorů, kteří mají životní zkušenost s duševním onemocněním. Na akci mohou návštěvníci ochutnat výtečné občerstvení připravené našimi zaměstnanci se zdravotním postižením," říká ředitelka Spirály o.p.s., paní Darja Šlahorová. Přijďte se přesvědčit, že zdravotně postižení mají rovnou šanci pracovat a seberealizovat se v životě. Duševní nemoc nemusí být koncem běžných životních radostí a starostí, ale potkat může každého z nás. Pojďme o tom mluvit...

Spirála o.p.s. poskytuje lidem s duševním onemocněním sociální služby, zejména je podporuje v oblasti rozvoje pracovních kompetencí. Veřejnosti pak nabízí služby v oblasti kavárenské a cateringové činnosti, údržby zeleně a v nově také provozuje šicí dílnu. "Zaměstnáváme přes 20 lidí s duševním onemocněním a pomáháme jim v jejich adaptaci do běžného života. Také letos se podílejí na samotné přípravě a realizaci Setkání u Oblouku 2018, akce, která nám připomíná, že i duševní zdraví máme jen jedno," doplňuje Eva Krestová, spoluzakladatelka Spirály a koordinátorka projektu. Akci finančně podpořil Moravskoslezský kraj, Městský obvod Ostrava - Poruba a Nadace Umění pro zdraví.

Setkání se uskuteční na podporu celorepublikové kampaně "Týdny pro duševní zdraví", která bojuje lepší informovaností veřejnosti proti předsudkům a mýtům spojeným s duševními nemocemi. Kampaň vrcholí právě 10. října, který je Světovým dnem duševního zdraví.

Více o kampani Týdny pro duševní zdraví na https://www.tdz.cz