Spolupráce s Vyncke

Partnerství, které funguje

Údržba zeleně

Od dubna 2017 se staráme o údržbu zeleně v okolí firmy Vyncke na Frýdecko - Místecku. Tuto příležitost nám nabídli, aby podpořili zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Díky tomu jsme mohli zaměstnat na částečné úvazky tři naše kolegy. Firma Vyncke má velký travnatý areál v okolí budovy s relaxačním prostředím pro zaměstnance. My ze Spirály se budeme snažit, aby se tam dařilo nejen stromům a rostlinám, ale i lidem.

Vyncke, společnost z oboru energetického strojírenství, dodává zdroje energie vyrábějící čistou energii z biomasy. Zákazníci získávají energii zejména z výrobních odpadů dřevařského, potravinářského a zemědělského průmyslu.

Firma ve své více než stoleté historii neustále investuje do výzkumu a vývoje. Díky tomu zdokonaluje vlastní know-how pro ekologicky čisté spalování. Zákazníci tak získávají technologicky vyspělá řešení produkující energie s výkony do 100 MW. V současné době firma sleduje trendy v oblasti výroby energie z tříděného městského odpadu a pracuje na vývoji menších jednotek pro ekologickou výrobu energie z těchto zdrojů.

Původem vlámská rodinná firma působí v ČR od začátku 90. let, zpočátku pouze jako výrobní závod. Dnes je Vyncke s.r.o. samostatný podnik s vlastními technologiemi a obchodními aktivitami pro region Střední a Východní Evropy. Rostoucí společnost dnes zaměstnává více než 100 zaměstnanců, většinou techniků a sídlí v moderním, zelení obklopeném areálu u Frýdku-Místku. Zakázky Vyncke s.r.o míří zejména do zahraničí k zákazníkům jako jsou například IKEA, Nestlé, Veolia, Cargill a další světové značky.


Firma Vyncke nás podpořila také darem tří notebooků, dalšího materiálního vybavení a odběrem našich cateringových služeb. Co dalšího jsme spolu podnikli?